Успешни стартове във Враца на СКО “Трапезица 1954”
На 20 септември 2008 г. във Враца се проведоха 5-ти кръг от Българската Паркова Купа и Държавния шампионат по нощно ориентиране. Спринтовата дистанция беше последното контролно за определяне на юношеските състави за Европейското първенство във Швейцария от 10-12.10. По-късно, при доста ниски температури и интересни район и маршрути, се определиха и държавните шампиони по нощно ориентиране край Леденика.
В Парковата купа много от състезателите на СКО “Трапезица 1954” се качиха на стълбичката и взеха медали.
Моника Проданова и Димитър Димитров спечелиха съответно при Ж20 и М45. При Ж12 Елица Атанасова стана трета, при Ж16 първа и втора са съответно Мартина Джулиева и Надежда Стоянова. При Ж18 Валерия Станева остана втора, а Григор Караиванов трети в М18. Успешно защитиха мястото си в националния отбор Надежда Стоянова, Мартина Джулиева, Валерия Станева и Апостол Атанасов и така те ще са нашите представители на Европейското юношеско първенство.
С две държавни титли се върна клуба ни от нощното първенство. Златните медали взеха Мартина Джулиева Ж16 и Димитър Димитров М45. Бронзов медал спечели бащата на Мартина – Младен Джулиев при М40. (Текст - Петър Цонев)